Moda Stil Önerisi

Zamansız Bir Yatırım: Kemik Çerçeve

24 Ekim 2018

Güneş gözlükleri açısından son derece zengin bir dönemdeyiz. Teknoloji ve tasarımı uçlarda bir araya getiren markalar, her yeni gün başka bir malzeme keşfiyle çıkıyor karşımıza. Ancak bazı klasik tasarımlar ve detaylar var ki, onların modasının hiçbir zaman geçmeyeceğini biliyoruz.

Soğuk günler, yazın çılgın ve cesur stilini bir nebze de olsa anlamsız kılarken, zamansız bir klasiğe, yani bir ‘dört mevsim gözlüğü’ne yatırım yapmanın da vakti gelmiş demektir. Magrabi olarak sizlere ilk önerimiz, kemik çerçeveler olacak.

Hemen hemen her saç rengiyle ve cilt tonuyla uyumlu bu seçeneğin akla ilk gelen temsilcisi, pek tabii ki Ray-Ban Wayfarer. Hollywood ikonlarından moda dünyasının ünlü isimlerine kadar, kendine bir çok önemli müdavim edinen Wayfarer, özellikle kemik çerçeveye çok yakışan bir model.

Etnia Barcelona, üç farklı asetatı birbiriyle karıştırarak kemik çerçevede daha önce görülmemiş renkler yaratıyor. Sıradışı bir çerçeveye sahip olmak isteyenleriniz bu artizan markaya mutlaka bir şans vermeli.

 

Yine elde ürettiği kemik çerçeveleriyle kült statüsüne yerleşmiş bir başka marka ise, Persol. Persol koleksiyonundaki hiçbir çerçevenin bir diğeriyle aynı olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Son dönemde Magrabi ailesi olarak en sevdiğimiz koleksiyonlardan biri de Oliver Peoples ve Alain Mikli tarafından tasarlandı. Optik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Mikli, kendine has dokunuşuyla Oliver Peoples’ın üstün çerçevelerini yeniden yorumladı. Bizce sonuç görmeye değer. Sizleri en kısa zamanda denemeye bekliyoruz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *