Genel Stil Önerisi

Yuvarlak: Modası Asla Geçmeyecek

24 Ekim 2017

Yuvarlak çerçeve deyince aklınıza gelen ilk üç ismin sırasıyla John Lennon, Harry Potter ve Olsen ikizleri olması mümkün. Bunlardan üçüncüsü pek de önem teşkil etmiyor ancak saydığımız isimlerin ortak noktası olarak oval ya da kemikli ve köşeli bir yüz hattı haritası çizebilirsiniz.

Her ne kadar retro damgası yemiş olsalar da yuvarlak çerçevelerin moda radarına girişi 90’ları buluyor. Ya XS ya da XL boyutlarda kullanıldığında anlam kazandıklarını ekleyelim. Hipster kültürünün vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan yuvarlak çerçevelerin MTV döneminden bir diğer temsilcisi de elektrik mavisi ya da siyah camların ardından bakan Ozzy Osbourne’dan başkası değildi.

Magrabi’de karşılaşabileceğiniz Dolce & Gabbana, metal ya da kemik çerçevenin sadeliğiyle yetinmeyerek bu geometriyi de çılgınca süslüyor. Persol, her daim sadelikten yana. Oliver Peoples da, yuvarlak çerçeveye modern bir yerlerden bakmayı tercih ediyor. Peki sizin dikkat etmeniz gereken tek detay nedir? Beyoncé’yi kendinize örnek alarak yuvarlak çerçeve ve kakül ikilisini asla bir araya getirmemek. 

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *