Genel Haberler

Ve Sırada Maniac

10 Ekim 2018

Gerçekçi fantastik yapımlar, uzun süredir revaçta. Netflix’in yeni dizisi Maniac da, bu kategorinin en iştah açıcı denemelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kırık kalpler, yalnızlık, cesaretsizlik ve aidiyetsizlik gibi çağımızın tanıdık duygularını çeşnili bir senaryoyla önümüze koyan Maniac’ta başrolleri Annie Landsberg olarak Emma Stone ve Owen Milgrim karakteriyle Jonah Hill paylaşıyor.

Bu iki yabancının tek ortak noktası aynı anda katıldıkları farmasötik deneme. İkisinin de farklı katılım sebepleri var ve iki sebep de hayli kişisel. Annie, kaygısız ve amaçsız bir portre çiziyor, annesi ve kız kardeşiyle tamir edilemeyen kırık bir ilişki içinde. Owen, New Yorklu, zengin bir ailenin dışlanan çocuğu. Tüm hayatını kendisine konulan şizofren etiketiyle yaşamış olan Owen, pek umut veren bir karakter değil anlayacağınız…

Üç farklı hapla insanın en derinlerinde yatan karanlığı aydınlatma vaadi sunan, kendini işine adamış, yani beyinle kafayı bozmuş Doktor James K. Mantleray ise, dizinin gizli başrolü kabul edilebilir. Üç gün sürecek bir farmasötik deneme, on yabancı ve iki anti-kahraman… İşler pek tabii ki planlandığı gibi gitmiyor. Yönetmen koltuğunda True Detective’den hatırlayacağınız Cary Joji Fukunaga var. Maniac’ın yaratıcısı ise Patrick Somerville. Eğer bu diziyi izlerken kendinizi kaybolmuş hissederseniz şaşırmayın ve paniğe kapılmayın. On bölüm boyunca farklı türler arasında gezinebilen, ilginç bir senaryosu var Maniac’ın. Neyin gerçek neyin gerçek dışı olduğunu kestiremeyebilirsiniz ama inanın bu, harika bir şey.  

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *