Genel Haberler

Ufak Tefek Yenilikler

1 Ekim 2018

Yeni sezonun hayatımıza geri kazandırdığı bir bağımlılık da hiç kuşkusuz Ufak Tefek Cinayetler dizisi. İddialı oyuncu kadrosu ve senaryosuna has kilitlerle seyredene hem ‘bu insanlardan benim etrafımda da var’ hissi yaşatan, bir yandan da ‘acaba şimdi kim ölecek’ tedirginliğini diri tutmayı başaran dizinin ilk sezonu sürpriz bir finalle bitmişti.

Evet, dizinin jeneriği size FX dizisi, Feud: Bette and Joan’u hatırlatıyor olabilir. Senaryoyu, eğer ki yabancı dizileri takip eden biriyseniz Big Little Lies ve Desperate Housewives’a benzetmiş olabilirsiniz. Ancak kabul etmeliyiz ki Merve, Oya, Pelin ve Arzu’nun Sarmaşık’ta rekabet, kin ve endişeyle geçen ama sahte bir sevgi bulutuna gizlenen hayatları, kendine farklı bir izleyici kitlesi edinmekte hiç de zorlanmadı. Heyecanlı ve hafif bir şeyler izlemek isteyen geniş bir kadın kitlesini, haftanın bir akşamı evde kalmaya ikna edebildi. İşte şimdi Oya’nın sesinden dinlediğimiz ikinci sezon masalı yeni anlatılmaya başlamışken diziye yeni katılan iki önemli erkek karaktere yakından bakmanın tam zamanı.

Bunlardan ilki, Fi dizisinden tanıyacağınız Osman Sonant, canlandıracağı El Turco karakteriyle ortalığı iyice karıştıracağa benziyor. Peki kim bu El Turco? Yine üç isimli ve başarılı bir erkeği canlandırıyor Sonant. Kerim Adil Sağlam, çok zengin, çok çekici, ‘El Turco’ lakaplı bir et imparatoru. Sarmaşık’a gelen Kerim, özellikle Merve’nin komplo teorilerini derinden etkileyecek gibi görünüyor. Yoksa bir kraliçenin bir kral tarafından devrilmesine mi şahit olacağız? Bir yandan da kalbini kötülük bürüdüğü halde en iyilerin bile sevmeye devam ettiği Merve’nin aşk hayatını da sallayabilir bu yeni karakter. Bir diğer jönü canlandırmak ise Leyla ile Mecnun ve Masum Değiliz’de rol alan Ushan Çakır, bu yeni sezonda Emre Çelen’e düşüyor. Hem televizyon hem de sinema geçmişi olan bu oyuncu, hiç kuşkusuz dizinin vazgeçilmez karakterlerinden biri olmayı başaracak. Mert Fırat’ın canlandırdığı, cemiyetin tüm parasını ve Oya’nın kalbini yöneten Serhan’ın stilini artık biliyoruz. Takım elbiseler, siyah camlı Tom Ford gözlükler, her daim temiz, pak ve etkileyici… Peki dizinin yeni Kazanova’ları nasıl bir stile sahip olacak? Acaba Kerim Adil Sağlam, gardırop seçimlerinde gerçek hayattaki temsilcisi Nusret Gökçe’den, namı diğer Salt Bae’den etkilenecek mi? Ya da onun gibi imza bir harekete sahip olacak mı? Dizinin komedi tarafını her daim güçlü tutan senaristlerin bu noktaya illa ki şöyle bir değeceğini tahmin ediyoruz. Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *