Haberler Şehir

Takipteyiz: Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

13 Eylül 2018

İstanbul, yeni sezona moda dolu bir ajandayla merhaba dedi. İlk gün, en çok dikkat çeken defilelerden biri Türk modasının duayen isimlerinden Özlem Süer’e aitti. Doğanın iyileştirici gücünden ilham alan ”Healer” isimli İlkbahar/Yaz 2019 defilesinde, Özge Ulusoy ve Begüm Kütük gibi isimler de podyumda yürüdü.

“Modanın çoklu sanatsal kimliğine yine performatif bir şekilde yaklaşacak performansımızda doğallığa, çoklu uyuma, farklı kimliklerin bir araya gelerek oluşturduğu iyileştiren çoğulluğa değindik…” Süer, çiçeklerle bezeli koleksiyonunu bu şekilde tarif etti. Bu sezon karma defilelerle yine genç ve yetenekli tasarımcıların koleksiyonlarını podyuma taşıyan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, ikinci gününde Karma II defilesiyle, İTKİB desteğiyle Şebnem Günay ve THIRD İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarını sundu. THIRD’ün yaratıcısı Tuğçe Özocak, “Female Rhapsody” koleksiyonunda değişik duygu dünyalara sahip kadınlardan ilham aldı ve üç farklı kadının birlikteliğinden doğan harmoniyi yansıttı. Şebnem Günay ise imzası haline gelen pasten renkler ve yağmurluklarla yine ses getiren bir koleksiyonu davetlilerle paylaştı.

Mercedes-Benz Türk, tasarımcılara gösterdiği desteği bir adım daha ileriye taşıyarak bu yıl üçüncü defa “Mercedes-Benz International Designer Exchange Program” isimli uluslararası değişim programına katıldı. Bu program kapsamında Gürcistan’ın başarılı tasarımcılarından Ani Datukishvili, Mercedes-Benz Türk desteğiyle İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu MBFWI’de sergiledi. 1960’lı yıllardan ilham alan koleksiyonda özellikle Gürcistan’dan geleneksel yün ve ipek türlerinin kullandığı parçalar büyük beğeni topladı.

 

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un merakla beklenen tasarımcılarından Mehtap Elaidi, 1001 Gece Masalları’ndan ve masalın kahramanı Şehrazat’tan yola çıkan İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonuyla ikinci günün son defilesini gerçekleştirdi. Her kadına kendini istediği gibi anlatma fırsatı sunma hayaliyle yola çıkan koleksiyon, hacimli ve sert kumaşlarla cesur ve iddialı kadınlara işaret ederken, volanlar ve drapeler ise her kadının içindeki romantizme hitap etti. Her sezon olduğu gibi bu sezon da müzik seçimleriyle dikkat çeken #SORRYMYSTORY1001 isimli koleksiyon, kadınları kendi hikayelerini anlatmaya davet ediyor.

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *