Moda Stil Önerisi

Stili Mercek Altında: Garance Doré

30 Ekim 2017

Parizyen kodları yalnızca modaya değil, yaşam stiline de karıştıran blogger Garance Doré’nin isminin nasıl telafuz edildiği, aynı Beyoncé’nin de başına geldiği gibi, uzun süre kafaları karıştırdı. “Garanse Dor” muydu yoksa “Garan Dore” miydi? Doğru okunuşuyla “Garans Dore”, azın aslında çok olduğuna inananlardan.

Stilinde her daim tek bir noktaya yüklenmeyi tercih ediyor ve eğer bir parçayı parlatıyorsa diğer öğeleri nispeten sakin tutma taraftarı. Bu da son birkaç yıldır en çok okunan, paylaşılan ve hatta kitap haline getirdiği bloğunda rastladığımız kombinlerin, içinde yaşanılır olmasını sağlıyor, Doré’nin de inandırıcılığını artırıyor. Atelier Doré ismini verdiği markasıyla birçok moda iş birliğine imza atarken, sesini asla yukarıdan çınlatmamaya özen gösteriyor, tabiri caizse mütevazı bir tona sahip. Peki ya gardırobunun demir başları neler?

 

 

Minik topuklu stilettolar, klasik spor ayakkabılar, kalın kaşmir kazaklar, sigaret pantolonlar ve blazer’lar, beyaz gömlekler…

Paris Fashionweek day5

Gözlük tercihlerinde ise her daim klasik ve sadeden yana olduğunu söyleyebiliriz. Kemik çerçeveli yuvarlak modeller ya da uzun süre gözünden çıkarmadığı Wayfarer’lar, geçtiğimiz sezon bir adım daha cesurlaşarak renkli camlar ve beyaz çerçevelere dönüştü.

Ancak Doré’den Dolce & Gabbana’nın inci ve çiçek aplike gözlüklerini takmasını beklemek, hayal kırıklığına yol açabilir. Siz de onun gibi azın öz olduğuna inanıyor ve daha fazlasına ihtiyaç duymuyorsanız, Doré’nin kendi stilini ve ağırladığı keyifli insanların stil manzaralarını takip edebileceğiniz www.atelierdore.com adresini takibe alın.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *