Moda Stil Önerisi

Siyah Bir Çerçeveye Neden Acilen Yatırım Yapmalısınız?

27 Kasım 2018

Her ne kadar yeni sezonun canlı renklere sıcak bakışı bizi sevindiriyor olsa da, siyahın bir vazgeçilmez olduğunun farkındayız. Her parçaya yakışan, her şeyi olduğundan daha şık, asil ve gizemli gösteren bu renk, pek tabii ki Sonbahar/Kış 2018-2019 defilelerinde de güneş gözlüklerini hakimiyeti altına alıyor, ancak önemli bir farkla.

Daha önceleri geniş çerçevelere yerleşen, İtalyan divalarının görkemli stiline göndermeler yapan siyah gözlükler bu sezon, bir hayli küçülüyor ve daralıyor. ”Ben de mi mikroya geçeceğim” demeyin, azın öz olduğunu hatırlayın. Göz bebeklerinizi yabancı bakışlardan koruyan simsiyah camların ardına sığınırken, bu işi stiliyle ve hakkıyla yaptığınızdan emin olun. Prada ve Alexander Wang, siyah çerçevelerde Matrix esintisine kapıldılar ve defilelerinde robot-Barbie edasında modellere yer verdiler.

Görüp göreceğimiz nadir siyah geniş çerçeve Balenciaga’ya ait bu sezon. Çekici ve sofistike bir Superstar aurasının peşindeyseniz bu çerçeve şekli, tam size göre. Genelde romantik ve sevimli şeyler peşinde koşan Miu Miu da, aynı kız kardeşi Prada gibi kendini gelecekçi bir masalda buluyor bu sezon, robot estetiğine bir doz genç kız rüyası eklemekten de çekinmiyor.

Takvimler 2018’in sonuna doğru hızla yaklaşırken en çok satan marka ünvanını gururla koruyan Off-White ise, gözlük tasarımında oval ve cat-eye arasında gidip geliyor. Loewe’nin incecik dikdörtgen çerçevesi de iştah kabartıyor evet, ancak böyle bir gözlükte karar kılmadan önce kaş şeklinizi ve kemik yapınızı mutlaka dikkate alın deriz. Eğer siyahtan şaşmıyorsanız ama bir yandan da modanın gerisinde kalmak istemiyorsanız, sizleri acilen Magrabi’ye bekliyoruz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *