Moda Stil Önerisi

Paris Sokaklarından Çalabileceğiniz 5 Parça

16 Kasım 2018

Diyelim ki çabasız bir stile sahip olmak istiyorsunuz ve bunun için çaba göstermeye razısınız. Atlas üzerinde hangi ülkeye parmak basmak gerektiğini sanıyoruz artık hepiniz biliyorsunuz. İstikamet, Işıklar Şehri, Eyfel’in evi, tereyağının hemen hemen her şeyin üstüne sürüldüğü bir coğrafya… Yani Fransa, yani Paris. Parizyenlerin sokak stilini yönettiğini söylemek, yanlış olmaz.

Paris Moda Hafta’sı, her zaman en çok konuşulan ve en çok taklit edilen manzaraların sahibi olmaya devam ediyor. O halde Fransız kadınlarının klasik parçalarını incelemeye alalım ve onlara kendi yorumumuzu getirelim.

Denim On Denim

Yani jean’e bürünmek. Bu klasik üniforma, işlevini sürdürmeye devam ediyor. Açık ya da koyu renkte, vücudunuza yakışacak bir jean, siyah bir boğazlı kazak ve aynı renkte jean ceket. Jean ceketin dar olmaması önemli, ne de olsa çabasız ve iddiasız bir görüntü çizmeyi amaçlıyorsunuz. İddialı bir çift küpe ve cat eye çerçevelerle dışarı çıkmaya hazırsınız. Peki ya paltonuz? O üstünüzde değil elinizde dursun, en azından dayanabildiğiniz süre boyunca…

 

Kaba Saba

Lastik pabuç, köklerinden Amerika’ya bağlı olsa da kendini bulduğu ve sokakları istila ettiği yer, Fransa. Paris’in bu aralar favorilerinde ise Fila ve Balenciaga’nın olabilecek en çirkin, kaba, görkemli modelleri yer alıyor. Ancak bu çirkin ayakkabının üstüne eşofmanınızı giyip çıkarsanız oyunu bozmuş olursunuz, onu olabilecek en şık ve tahmin edilmez kıyafetle kombinlemeniz gerekiyor. Güneş gözlüğünüz mü? Gentle Monster’ın fütüristik retro modellerinden biri, bizce tam da bu stile uygun.

Üç Beden Büyük

Lady Gaga’nın ödülünü kucaklarken giydiği XXXXL erkek takımını hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsanız hafızanızı bir fotoğrafla hemen tazeledikten sonra, bu aykırı kombini günlük hayatınıza nasıl taşıyacağınızın ipuçlarını verelim. Öncelikle kendinize en çok yakışan, sizi en güzel gösteren rengi bulun. Büyük desenlerden uzak durmanız en doğrusu, ne de olsa anneannenizin eski bir takımını giymiş gibi görünmek istemiyorsunuz. İpek ya da koton, klasik bir gömlekle bu erkeksi takımı feminenleştirin. Bu anlamda aksesuarlardan da yardım alın; küpe, kolye ve pek tabii ki gözlük. Magrabi mağazalarında sizleri bekleyen mikro çerçevelerden birine ne dersiniz?

 

Yine Yeniden Siyah

Evet, sıkıcı ama gerçek, siyah aramızda var olmaya devam ediyor. Bir Parizyenin stil kitabında en kalın bölümün de yine bu renge ait olduğunu söylemekte fayda var. Baştan aşağı tek renge bürünmek, görünümü anında şıklaştıran bir yöntem. Ancak baştan aşağı siyaha bürünmek, oyundaki gücünüzü bir nebze daha artırıyor. Simsiyah giyinirken farklı dokular kullanmaya, farklı kumaşları bir araya getirmeye çalışın. Gözlüğünüz mü? Tabii ki o da simsiyah olmalı.

Mikro Çanta

Mikro çerçevelerle yaşadığımız aşk yeni bir konu değil. Aksesuar dünyasına geri dönen bir başka trend de mikro çantalar. İçine pek bir şey sığdıramayacağınız bu modeller, pratik olmak derdinde değil. Ruj, para, anahtar, kimlik… Başka bir şey sığdırmaya çalışmayın. İster şık bir bel çantasıyla ellerinizin özgürlüğünü ilan edin, isterseniz minik çantanızı boynunuza asın (evet, şaka yapmıyoruz)… Önemli olan sanki dünyanın en normal ve sıradan çantasıyla geziyor gibi görünmeniz. Peki ya güneş gözlüğünüz? Bu durumda onu da ait olduğu yerde, gözünüzde taşımanız gerekecek.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *