Haberler Moda

Oscar Evine Dön

13 Mart 2018

Oscar Ödül Töreni’nden sonra siz de bizim yaşadığımız hayal kırıklığını yaşadınız mı? Neler oluyor? Neden bu kadar vasat bir tabloyla karşı karşıyayız? Donald Trump’ın tweet’lerinin genelde savunulacak hiçbir tarafı olmuyor ancak bu kez, biz de ellerimizi düşünceli bir şekilde çenemizin üstüne yerleştirdik ve dört saat süren tören boyunca bu kuşkucu tavrımızı koruduk.

Çoğunluğun ilgisini çeken kırmızı halı da bu sene yeterince kırmızı değildi. Evet, Call Me By Your Name’in yıldızlarından Armie Hammer, Giorgio Armani’den bordo bir kadife takım tercih etmişti ve iyi görünüyordu. Şu an film sektörünün arzu nesnesi haline gelmiş olan rol arkadaşı Timothée Chalamet, bembeyaz Berluti takımının içinde parıldıyordu. Evet, karşı köşede yer alan Caleb Landry Jones’un simsiyah smokini ve aynı renkteki güneş gözlükleriyle yarattığı rocker etkiyi sevdik.

 

Ve fakat, Emma Stone’un ütülenmemiş, özensiz Louis Vuitton pantolon takımı neydi? Wonder Woman Gal Gadot, Çarliston elbiseler için biraz iri değil miydi?

Şöyle bir yaş orantısızlığı da mevcuttu: Greta Gerwig ve Elisabeth Moss gibi isimler yaşlı görünmeyi tercih ederken Merly Streep, kırmızı Dior elbisesiyle hedefi onikiden vurmayı başarıyordu. Aynı şekilde Helen Mirren, etkileyici bir renge ve kostüme bürünmüştü. Jane Fonda, iddialıydı.

 

Nicole Kidman, elektrik mavisi fiyonklu elbisesiyle Oscar’ın karısı rolündeydi adeta. Jennifer Lawrence ise Dior tercihiyle işleri kızıştırmayı planlıyordu, tüm tören boyunca rahat ve samimi tavırlarından ödün vermedi. Bize göre gecenin en etkileyici görünümü Calvin Klein elbisesiyle kusursuzluğu yakalayan Soairse Ronan’a aitti.

 

Peki ya tören? Açıkçası Jimmy Kimmel’ın mikrofonu başka bir “ev sahibi”ne devretmesi akıllıca olurdu ve Hollywood’da temcit pilavı gibi herkesin ağzındaki Time Is Up protestosunu desteklemek amacıyla bu kişi kadınlar arasından seçilebilirdi. Aynı anda akıllı ve komik olmayı başarırken kendiyle dalga geçme sanatını da bir adım ileri taşıyan Maya Rudolph ya da Tiffany Haddish’in son derece uygun adaylar olduğunu düşünmeden edemedik. Geçtiğimiz törende, bir typo hatası sonucu doğru filmi sunamayan Hollywood efsaneleri Faye Dunaway ve Warren Beaty günah çıkarmak üzere yeniden sahnedeydiler. Uyuklamak ve uyuklamamak arasında gidip geldiğimiz törenin tek heyecan verici noktası En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kucaklayan Frances McDormand’ın konuşması oldu. McDormand’ın tüm kadın oyuncuları ayağa kaldırma ricası, sahne arkasından katılımcılara bakıp umutsuzlukla iç çeken prodüktörlerin b planı da olabilirdi pekala… ‘Etrafınıza bir bakın, hepimizin anlatacak hikayeleri ve finanse edilmesi gereken projeleri var. Lütfen partide bizi bir kenara çekip bunları konuşmayın. Bizleri ciddiye alın ve ofislerinizde gerçekleşecek bir toplantıda buluşalım.” McDormand’ın bu sözleri de kadın hareketinin haklı bir destekçisiydi adeta. Peki bizlerin elinde ne kaldı? Oscar’ın bile esnemeyi durduramadığı, bir an önce evine dönüp yatağına yatmak istediği bir tören.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *