Moda

Moda Haftalarında Takip Etmeniz Gereken 10 Kadın

2 Ekim 2017

New York-Londra-Paris-Milano dörtgeninde, en az podyumda olup bitenler kadar sokaklardaki moda manzaraları da dikkat çekiyor. Sektörün en havalı isimlerinin kısa bir süre için bir araya geldiği bu organizasyon, hiç kuşkusuz fotoğrafçılar için şık bir fırsat. İşte moda haftaları boyunca takip etmeniz gereken, stiliyle göz dolduran isimleri sizler için listeliyoruz.

Caroline de Maigret

Eski model, yeni stil ikonu Caroline de Maigret, ‘How to Be Parisian’ – (Nasıl Parizyen Olunur) kitabının da yazarlarından biri.

Maskülen stilindeki çabasızlık ve sadeliği, her daim geniş çerçeveli, simsiyah gözlüklerle tamamlayan bu havalı kadının, bir diğer imzası da rengi güneşten açılmış, uzun saçları.

Giovanna Battaglia Engelbert

Şu sıralar Rizzoli yayınlarından çıkacak ilk kitabı Gio_graphy’nin hazırlıklarıyla meşgul olan Giovanna Battaglia, bundan birkaç ay önce Engelbert soyadını aldığı düğününde, tam altı farklı elbise giyerek bir rekora imza atmıştı. Sokakları kendi podyumu gibi kullanırken, Couture kıyafetlerin içinde bir eşofman rahatlığında salındığını ve güneş gözlüklerini asla otelde bırakmadığını hatırlatalım.

Yasmin Sewell

Être Cécile markasının kurucularından Yasmin Sewell, uzun zamandır moda dünyasının içinde. Styling konusunda rakipsiz bu kadını, Paris sokaklarında gece elbisesinin üzerine anorak giymiş yürürken görmek mümkün.

Kısa saçları ve büyük beden tutkusuyla dikkat çeken Sewell, çekici karmaşalar yaratmakta usta.

Eva Geraldine Fontanelli

Editör ve stylist Eva Geraldine Fontanelli’nin en büyük silahları retro ve renk.

Vintage kıyafetlere olan düşkünlüğüyle tanınan bu genç kadın, sokaklarda fark edilmek konusunda pek de zorlanmıyor. Güneş gözlüğünde de tercihini, her daim gösterişten yana kullanıyor.

Ada Kokosar

Maskülen stilini upuzun Rapunzel saçlarıyla dengeleyen bir başka isim de Ada Kokosar.

 

Üst üste koyulan katlarla, stilini zenginleştiren, genelde tek bir renk paletine oynayan Kokosar’ın sade bir kadın olduğunu düşünmeyin sakın. Ona yakından bakınca, seçtiği her yalın parçada mutlaka cesur bir detay bulunduğunu fark edeceksiniz.

Ece Sükan

Listede bir Türk kadının adını görmek sizce de pek keyifli değil mi? Eski model, şimdiki moda editörlerinden Ece Sükan, özenle seçilmiş vintage parçalarla desteklediği kişisel stiliyle kendine ait bir dil yaratmakta kesinlikle zorlanmıyor. Güneş gözlüğünde tercihi, her daim XL.

 

Giorgia Tordini

Blazer, blazer, blazer. Blazer ceket ve keskin hatlar etrafında şekillenen bir gardıroba iddialı güneş gözlüklerini ve her daim fönlü saçları eklerseniz The Attico’nun kurucularından Giorgia Tordini’nin zamansız şıklığını belki de yakalayabilirsiniz. Anahtar kelimesi ise kadınsı silüet.

Gilda Ambrosio

The Attico’nun diğer üyesi Gilda Ambrosio’nun ortağına göre çok daha cesur ve köşeli bir stile sahip olduğunu söyleyebiliriz. Onun bir Rock yıldızı olduğunu düşünebilir, yaptığı kombinleri anlamsız bulabilirsiniz. Zaten kendisinin de ‘anlaşılmak’ gibi bir gayesi bulunmuyor.

 

Jenny Walton

Moda illüstratörü Jenny Walton’ın Audrey Hepburn ve Grace Kelly’i modern dünyaya ışınlayan gardırobunda feminen elbiselerle lastik ayakkabılar, 30’lar, 40’lar ve 50’lerle 2000’ler, sıcak ve soğuk tonlar bir araya geliyor. Eskiye duyulan bir özlem olduğu doğru, ancak giyinirken eğlenmeyi asla ihmal etmeyen bu genç kadın, modern zamanlara da kolaylıkla uyum sağlıyor.

Leandra Medine

Man Repeller’ın yaratıcısı Leandra Medine’in kendine ait mizah dolu bir moda dili yarattığını söylemek mümkün, çağımızın moda komedyeni olduğu bile söylenebilir.

Kendiyle dalga geçmek konusunda uzman olduğu için, başkalarının denemeye asla cesaret edemeyeceği kombinlerin altından kalkabildiğini, bunu yaparken de mücevher ve gözlük gibi aksesuarlardan sıklıkla yardım aldığını söyleyebiliriz.

Bunlar da ilgini çekebilir

2 Yorum

 • Reply Basak 20 Ekim 2017 at 19:56

  Anna del russo nerde acaba?

  • Reply Serra 23 Ekim 2017 at 10:21

   Evet, kendi köşesine çekildiği doğru. Çok yakında bir Tommy Ton karesinde onu görürüz bizce.

  CEVAP BIRAKIN

  Lütfen gerekli alanı doldurun: *