Genel Moda

Moda Aristokratları

4 Haziran 2018

Mücevher tasarımcısı Delfina Delettrez için moda aristokratı tanımı rahatlıkla yapılabilir. Fendi hanedanlığının bu eklektik üyesi, kıyafetler ve çantalar yerine değerli taşlara yönelmeyi tercih ederek, ailedeki kadınların en büyük tutkusunu bir mesleğe çevirmeyi başardı.

İlk yaptığı parçalar, Colette Paris ve Dover Street Market Londra’nın satın alma ekibi tarafından kapışıldı, daha sonra mizah ve hatıraları birleştirdiği mücevherlerini Beyonce, Madonna, Taylor Swift, Catherine Deneuve gibi isimlerin üstünde de gördük. 2007’den beri tuhaf cazibeye sahip tasarımlar yapan bu genç kadın, klasik formlarla pek de ilgilenmiyor.

Gelecekçi geometrik tasarımlar, çocukluk hatıralarını yüklediği şekillerle birleşiyor ve ortaya İtalyan stilini özetleyen koleksiyonlar çıkıyor. Mücevherin ilk görevinin insanın enerjisini dengelemek olduğunu savunan Delettrez, belki de bu yüzden koleksiyonlarında kırmızı dudaklara, nazar gözlerine, altın arılara, yılanlara, kurbağalara yer vererek şans faktörüyle oyunlar oynamayı tercih ediyor. Birbiriyle asla yakışmayacağını düşündüğünüz parçaları bir araya getirmekse hem kişisel stilinin ana kuralı hem de parçası olduğu ailenin en önemli moda alışkanlığı.

 

 

Annesi, Fendi aksesuarlarından sorumlu olan Silvia Venturini Fendi. Doğduğunda kendisine güzel bir marka ismi verilmiş olmasına şaşırmamak gerek. Karl Lagerfeld’in doğum hediyesi olarak armağan ettiği Delfina isminin ay ve yıldızlarla yazıldığı eskiz ise bir logoymuş adeta.

 

Kız kardeşi Leonetta Fendi’yle birlikte Roma ve Brezilya’da büyüyen Delfina Delettrez, çocukluğunu geçirdiği coğrafyalardan da bir hayli etkilenmiş. Çıplak ayak doğayı keşfederek geçirdiği günlerde, cesur renkler ve büyük formlar hatıralarına yerleşmeye başlamış. Bugün, iki genç kadın da hem kariyerlerinde hem de stillerinde harika performanslar sergilemeye devam ediyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *