Haberler Moda

Kadınlar Ne İster

4 Ekim 2018

Moda dünyasını fikir ayrılığına sokan bir haftanın sonuna geldik. Tasarımcıların farklı moda evlerine transfer olması, şaşılacak bir konu değil. Haliyle, eski ve köklü bir evin dümenine yeni bir tasarımcı geçtiğinde, yapacağı ilk defile de heyecanla bekleniyor. Hedi Slimane’nin de Dior ve Saint Laurent sonrasında, Celine için tasarladığı ilk koleksiyon da nefesler tutularak bekleniyordu.

Ne de olsa Phoebe Philo, yarattığı mesafeli ve işlevsel şıklıkla, kendine ciddi bir hayran kitlesi edinmişti. Hedi Slimane, büyük mirasları devralırken işe markanın logosunu değiştirmekle başlıyor. Yves Saint Laurent’dan ”Yves” kelimesini çıkarmıştı. Celine de ”e” harfinin üstündeki aksandan oldu. Fakat iş bu kadarla da kalmadı. 80’lerde Paris gece hayatından esinlenen Hedi Slimane, Phoebe Philo’nun tam karşı köşesine kurularak, Celine’de görmeye alışık olduğumuz çabasız endüstriyelliği yerle bir ederek, boş kalan tüm kutucuklara imza stilini yerleştirmekte tereddüt etmedi.

Gösterişli vatkalar, dar kesimler, bilekte biten botlarla giyilen ultra-mini, payetli elbiseler. Kimileri bu durumdan fazlasıyla şikayetçi. Kimileriyse Slimane’ye vakit tanınması gerektiğini düşünüyor. Moda kritiği Suzy Menkes, defileden Instagram hesabına koyduğu bir videonun altına ‘Celine defilesi size bir şeyi hatırlatıyor mu? Saint Laurent’deki Hedi Slimane’yi mesela…’ yazmakta gecikmedi. Bir tasarımcı kişisel stilini ait olduğu moda evininkine mi uyarlamalı yoksa bildiği yoldan mı gitmeli? İşte bütün mesele bu. Peki ya siz? Eski Céline mi yoksa yeni Celine mi? Hangisini tercih ediyorsunuz?

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *