Haberler Şehir

İstanbul’un Yılbaşı Kermesleri

7 Aralık 2017

Aralık ayı başlar başlamaz bir yeni yıl heyecanı sarıyor bünyeleri. Her yerin süslenmesi, havaların soğuması, yılbaşı programlarının konuşulmaya başlanması da bu sürece oldukça yardımcı oluyor. Şirketlerde yılbaşı çekilişleri yapılıyor, sevdiklere hediyeler seçiliyor. Gerçekten Aralık ayı insanı bambaşka bir ruh haline sokuyor. 

Sevdiklere hediyeler deyince bizim aklımıza yılbaşı kermesleri geliyor. İstanbul’da bu dönemde onlarcası düzenlenen, her birinde birbirinden güzel, tasarım ve özel ürünler bulunan bu kermesler ve alışveriş şenliklerinden 7 tanesini biz sizin için toparladık ama siz bu kadarla kalmak istemezseniz çok daha fazlasına ulaşabileceğinizi temin ederiz…

7-10 Aralık City’s Yılbaşı Alışveriş Festivali: 4 gün sürecek bu etkinlikte birbirinden özel markaları, tasarımları bulabilirsiniz. Nişantaşı’na yolunuz düştüğünde uğramanızı öneririz. 

14-15-16 Aralık Zubizu Yılbaşı alışveriş günleri : Bu yıl beşincisi düzenlenen Zubizu Yılbaşı Alışveriş Günleri Volkswagen Arena’da gerçekleşecek ve bu yıl yoğun istek üzerine 3 gün sürecek. Dünyaca ünlü Türk ve yabancı markalara ev sahipliği yapan etkinlikte DJ performansları, Happy Hour’larda keyifli molalar ve lezzetli yemekler ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Etkinliğe giriş ücreti de yok. 

 

16 Aralık Yeni Yıla Yeni tasarımlar Yılbaşı Alışveriş Şenliği :  7 farklı tasarımcıdan olsuşan  Women Design ist tarafından düzenlenen Yılbaşı Alışveriş Şenliği de  Nişantaşı’nda gerçekleşecek. Farklı tasarım arayışında olanların ilgisini çekecektir. 

 

11-12 Aralık Büyük Kulüp Yılbaşı Kermesi : Anadolu Yakasın’da olanlar için de Büyük Kulüp’ün gelenekselleşmiş Yılbaşı Kermesi 2 gün boyunca birbirinden güzel tasarımları, el yapımı ürünleri, yılbaşına özel parçaları ile sizleri bekliyor. Alışveriş aralarında bahçeye çıkıp denize nazır kahve keyfi de yapabilirsiniz. 

 

17 Aralık Cam Ocağı Yılbaşı Kermesi: Her sene çok keyifli bir kalabalığı Beykoz’a getiren bu festivalde de birbirinden güzel cam tasarımların yanında hem kendinize, hem sevdiklerinize çok özel ürünler bulabilirsiniz. Alışverişinizin arasında cam üfleyebilir, cama nasıl şekil verildiğini izleyebilir veya doğanın içindeki kocaman bahçede sıcak şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Yolu biraz uzak gelebilir ama hem bir çok merkezi yerden servis kaldırılıyor, hem de Cam Ocağı’na ulaşmak için ilerlediğiniz ormandaki sarı ve turuncu tonlarının güzelliğini seyrederken zaman nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. 

13 Aralık Yakamoz Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 10. Geleneksel Yılbaşı Kermesi : Birbirinden farklı markalar ve sürpriz ünlü isimlerin yer alacağı etkinlik 13 Aralık Çarşamba günü Zorlu PSM’de gerçekleşecek. İlköğretimden yüksek lisans öğrencilerine kadar çocuklara ve gençlere ışık tutmak isteyen dernek 10’u Gazi çocuğu olmak üzere toplam 110 öğrencinin eğitim giderlerinin karşılanması adına keyifli bir yılbaşı kermesi düzenliyor.

16 Aralık Sanat Karaköy Yılbaşı Kermesi: El yapımı tasarım ürünleri alıcıları ile buluşturan Sanat Karaköy yılbaşına özel bir etkinlikle de tasarım meraklılarını ağırlamaya hazır. Canlı müzik ve özel ikramların olacağı etkinliği kaçırmayın.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *