Haberler Şehir

Gucci Garden

6 Şubat 2018

Gucci’nin Floransa’da kendi makarna restoranını açtığını belki de duymuşsunuzdur. Markanın Alessandro Michele sonrası dirildiğini ve sıra dışı kimliğiyle yeniden doğduğunu hesaba katarsak, bu mekanın da klasikten ne kadar uzak duracağını tahmin edebiliriz.

Gucci Garden, markanın yeni konsept mağazası, alt katında yer alan 50 kişilik restoran Gucci Osteria’yı Michelin yıldızlı şef Massimo Bottura’ya emanet ediyor.

Modena’da, üç yıldızlı kült restoran Osteria Francescana’da yarattığı leziz imzasıyla tanınan Bottura Gucci Garden’ı, kıyafet, sanat, video enstalasyonları, markanın değerli yadigarlarıyla paylaşacak. Bottura, moda dünyasına girişini yepyeni bir menüyle taçlandırmış.

İtalyan mutfağının klasiklerine Gucci’nin moda reçetesini uygulayan ünlü şef, Parmigiano Reggiano tortellini ve mantar risotto’suyla çoktan anılmaya başladı bile. Gucci Garden’da pazarlar da düzenlenecek. Giriş, 8 Euro. Bu miktarın yarısı, Michele’nin ve moda evinin isteğiyle, Floransa’da devam eden restorasyon projelerine bağışlanıyor.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *