Genel Haberler

Gerçek Üstü Moda

30 Temmuz 2018

Lil Miquela’nın kim olduğunu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız her şeyi olabildiğince net cümlelerle anlatmakta fayda var. Miquela Sosa, gerçek bir insan değil. Daha doğrusu bir insan değil. Bilgisayar üretimi sanal bir influencer.

Instagram hesabında -bu arada 1,3 M gibi bir takipçi sayısına sahip olduğunu da ekleyelim- lüks gerçeklerle buluşan, müzisyenlerle takılan, Chanel, Gucci, Prada’nın yeni sezon koleksiyonlarını herkesten önce giyen, Miami’de Kate Moss’un heykeli önünde poz veren, Maddi Bragg ve Sydney Carlson gibi ”insan” influencer’ların arasında oturup gülümseyen bir genç kız o.

Her hayal imaj gibi Miquela da, kadınların ve erkeklerin ortak beğenilerinin üst noktasına hitap ediyor. Dudaklarını belli bir şekilde büzüyor, saçları hep parlak. Çilleri var. Tüm bu sanal fetiş ödevlerini sonuna kadar gerçekleştirirken bir yandan da havalı kızlara da ilham vermekten geri durmuyor. Dolayısıyla Kim Kardashian’la rahatlıkla aşık atabildiğini söyleyebiliriz.

Highsnobiety’nin 16. sayısında kapakta yer alıyor Lil ve markaların kendisi için özel olarak tasarladığı bazı parçaları da giyiyor. Sosyal medyada nadiren gerçeklikle karşılaştığımızın pek tabii ki farkındayız, Lil Miquela bu durumun altını çizen bir ikon olarak da kabul edilebilir. 19 yaşında Brezilyalı-Amerikan bir model/Pop şarkıcısı olarak betimlenen Miquela Sosa’yı yaratan kim? İşte filmin o bölümünü henüz izleyemedik.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *