Genel Stil Önerisi

Filmler ve Gözlükler

11 Ekim 2017

Sıraladığımız bu filmler içinden sevdikleriniz ve sevmedikleriniz olacaktır mutlaka. Ancak, itiraf etmelisiniz ki bu bir hayli önemli kadın karakterleri, en önemli aksesuarları, yani gözlükleri olmadan hayal etmek mümkün değil. Bu da demek oluyor ki güneş gözlüğü, pratik bir ihtiyaçtan ziyade ciddi bir stil beyannamesi olarak kabul edilmeli.

Sizi en güzel gösteren gece elbisesiyle de birleşebilir, onları kullanmak için illa güneşin doğmasını beklemek gerekmiyor. Modanın her beş sezonda bir kendini tekrar eden bir tekerlek olduğunu varsayarak, gelmiş geçmiş en ikonik karakterlerin gözlük modellerini bir kere daha ziyaret ediyor, Magrabi’de bulabileceğiniz keyifli alternatiflerle sizleri buluşturuyoruz.

Poison Ivy

Drew Barrymore’un her an yeni bir yaramazlık ve hatta kötülük peşindeki Ivy’i canlandırırken güneş gözlüklerini burnunda taşıdığını hatırlayın. Yalnızca gözlerinizi korumaya yetecek büyüklükte, mikro bir çerçeveyi siz de asi bir deri ceketle birleştirerek benzer bir cazibe yaratabilirsiniz.

Rizzo

Grease’in kötü kızı Rizzo’yu kim unutabilir? Stockard Channing’in Rizzo yorumu seneler boyunca arsız ve kadınsı isyanlarla özdeşleştirildi. Değerini ve çekiciliğini asla kaybetmedi. Sürekli sigara içen, küfreden, makyaj çantasını yanından asla eksik etmeyen bu sert kız, tüm yüzünü kaplayan simsiyah gözlükleriyle birkaç sene sonra Madonna’nın gideceği yolu açmış bulundu. XL, maske çerçevelere Rizzo’nun gözüyle yeniden bakın.

 

Louise

Thelma & Louise’de mutsuz bir hayata sıkışıp kalmış Thelma’nın aklını çelen Louise, ikisinin de yaşayacağı en büyük ve tehlikeli maceranın başlamak üzere olduğunu biliyor muydu? Bu feminist filmin, kadın hakları dışında söyleyeceği şeyler de vardı; harika saç modelleri ve umarsız bir gardırop bunların arasında sayılabilir. Kaplumbağa desenli, kedi gözü gözlükler ve bandanalar, denkleme sizin de eklemeniz gereken zamansız stil takviyeleri.

Susan

Desperately Seeking Susan, Madonna’nın sinema kariyerinin pek de parlak olmadığını gösteriyordu ancak 80’lerin modasını birebir yansıtan bu film, 2017-2018 Sonbahar/Kış sezonunun en önemli gözlük modellerinden birinin de erken habercisiydi. Mücevher doz aşımı ve köşeli bir çerçeveyle siz de bu etkiyi yakalayabilirsiniz.

Elvira

Elvira Hancock için şık giyinmenin saati yoktu. Gösterişli ve güzel olan, her güne aitti. Ceket takımlarına şık bir şapkayı ve kedi gözü çerçeveleri eklemeyi ihmal etmeyen Elvira’nın yolunu siz de izleyebilirsiniz. Geniş çerçeveleri ve havalı bir şapkayı jean ve kazak kombinine eklemek de zamansız bir sonbahar stili yaratabilir.

 

Iris

14 yaşındaki bir kız çocuğundan stil önerileri almak prensipte yanlış gibi görünebilir ama onu vintage parçaları itinayla kullanan bir moda kişisi olarak da kabul edebilirsiniz. Jodie Foster’ın Taxi Driver’da canlandırdığı Iris’in en önemli aksesuarı, hiç kuşkusuz renkli çerçeveli gözlüğüydü.

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *