Genel Haberler

Bohemian Rhapsody’i Neden Hemen İzlemelisiniz

5 Kasım 2018

Haydi ama! Kendinize dürüst olun. İzlememek için nasıl bir sebebiniz olabilir ki? Güzel bir tesadüf olarak kabul edelim bunu, Türkiye sinemalarında müzik adına iki önemli film birbirine çok yakın tarihlerde vizyona giriyor bu sene. Biri Müslüm, biri de Queen’in solisti Freddie Mercury’nin biyografisi olan Bohemian Rhapsody.

Eğer ki sizi bu filmi görmek için ikna etmemiz gerekiyorsa işte başlıyoruz. Mr. Robot’tan tanıdığınız Rami Malek, inanılmaz bir performans sergiliyor, kendisinden bir Oscar adaylığı beklemek bile mümkün olabilir. İsmini Queen’in en önemli albümünden alan filmin kostümleri de enfes.

Freddie Mercury’nin zincire vurulamayan karakteri, günlük hayatından sahne kostümlerine kadar her yere yansıyor. Eğer bu filmi izlerseniz Mercury’nin gerçek bir Ray-Ban Aviator müdavimi olduğunu keşfedeceksiniz. Aynalı Aviator’ları hayatının en görkemli anlarından en zor dakikalarına kadar hep onunla, bir imzası niteliğinde. Koltuğunuzda otururken yıllarca dinlediğiniz klasiklerin nasıl ortaya çıktığını keşfedecek, eğer Z kuşağına aitseniz geçmişin görkemli sayfalarından şahane bir müzik adamıyla ilk defa tanışacaksınız.

Mercury’nin sahip olduğu ateş, heyecan, yaşama arzusu, kendi gibi olma cesareti, sizi dört bir yandan kuşatacak, filmden çıktığınızda Queen şarkıları mırıldanacaksınız. Film boyunca karşılaşacağınız sürpriz isimleri nereden hatırladığınıza takılacak, ünlü bir komedyeni nasıl tanıyamadığınıza şaşıracaksınız. Hayır, tabii ki ”spoiler” vermeyeceğiz. Hepinize şimdiden iyi seyirler. Müslüm ve Bohemian Rhapsody’le, yani müzik ve sinemayla dolu bu hafta sonunun bir noktasında, Aviator modellerini denemek üzere sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *