Genel Moda

Biz Gideriz Ormana

15 Mart 2018

Havaalanlarından uzay istasyonlarına, oradan süpermarkete uzandığımız defilelerin yaratıcısı Karl Lagerfeld bu kez, Coco Chanel’i ormana davet etti. Tehlike sinyalleri veren, karanlık ve huysuz bir ormanda, kült modaeviyle Lagerfeld’in kişisel zevkini ve tercihlerini kesiştiren bir koleksiyonla başbaşaydık.

Grand Palais, bir günlüğüne yeşile, daha doğrusu kahverengi ve turuncu tonlarına büründü. Gözlerimiz Hansel ve Gretel’i, Kırmızı Başlıklı Kız’ı ve tabii ki o hain kurdu ararken ön sırada Carla Bruni, Lily Allen, Keira Knightley gibi isimlerin yanısıra, Chanel ilham perilerine, yani Lily-Rose Depp, Cara Delevingne ve Pharrell Williams’a rastladık. 2018-2019 Sonbahar/Kış koleksiyonundan neler gördük peki?

Tüvit takımlar, kürk paltolar, siyah dantel elbiseler, XL atkılar, 80 parçalık koleksiyonun ana hatlarını oluşturdu. Açılışını nötr tonlarla, podyumda sakin sakin yürüyen siyah ve grilerle yapan Chanel, defilenin ortalarına doğru skalasını genişleterek parlak pembelere, turunculara ve mavilere de yer verdi. Lagerfeld kendi imzasını, rengarenk, parmaksız deri eldivenlerle yazmaya karar vermişti. Siyah dantel mini elbisesi, markanın logosunu taşıyan kocaman C harfli küpeleri ve pembe deri eldivenleriyle Kaia Gerber, Madonna’nın Like A Virgin dönemine göz kırpıyordu.

Bunlar da ilgini çekebilir

Yorum yok

CEVAP BIRAKIN

Lütfen gerekli alanı doldurun: *